Nevzdať sa je cestou ku šťastiu

Som mamina dvoch úžasných chlapcov, milujúca a milovaná manželka. Žijem si svoj obyčajne neobyčajný život v pohode a láske. Každý deň sa snažím prežiť naplno, učím sa naslúchaniu a trpezlivosti.  Vďaka ceste za svojim snom, sme šťastní všetci. Máme čas na všetko, čo je v živote naozaj dôležité.

Možno iba detský sen

K tvoreniu som mala vždy blízko. Už ako malá som milovala viac nožnice a papier ako poriadok. A ani dnes tomu nieje inak.
Tvorivosť ma sprevádzala cely život. Či som u babky plietla makramé ozdoby na stenu a kvetináče z jutovej šnúry. Rúbala som drevo a z doštičiek robila domčeky, alebo som si na záhradke pestovala najrôznejšie slamienky a vytvárala z nich ikebany – ktoré vlastne nikto nechcel 🙂 , no aj tak ma to bavilo.
Keď som trávila prázdniny s mamou v práci – bola brašnárka, tak to už bolo niečo. Kopec nástrojov a prístrojov, ktoré som mohla použivať a zbytky kože ležali všade okolo.. vtedy vznikli moje prve šperky. Náramky. Prívesky.
Nádherne obdobie.


Moja cesta však nebola až tak priama a životom som išla podľa predstáv dospelých.
Čas plynul, stredná škola, vysoká škola… Cítila som sa tak ďaleko od seba. Chcela som utiecť. Pochopila som, že nie som zrodená pre vysokú školu.
Zmena prišla veľmi rýchlo – stala som sa zamestnancom. Využila som svoju vlastnosť, ktorá ma sprevádza celým životom – všetko čo robím, robím naplno. Nemám problém naučiť sa akejkoľvek práci a rýchlo ju pochopiť.


Našla som partnera snov, splnila som si detský sen a zaobstarali sme si psa..
Boli sme šťastní. Novy byt, veľa možnosti sa realizovať.


Zelené šaty všetko naštartovali


Pamätám si to ako dnes. Kúpila som si zelene šaty s výstrihom. Ešte stále ich mám :).
A šperky v bežných obchodoch, mi dáko nič nehovorili.


V tom čase som náhodou v sieti kníhkupectiev PanthaRei objavila kreatívnu časť. Predávajú pomôcky na všemožné techniky. (Nie, neplatia.mi za reklamu :)) a tam som ho zbadala, ten najkrajší zelený kameň. A aj korálky a rôzne koncovky a zapínania. Bola som späť v detskom sne. A zistila som, že sa dajú kúpiť aj náušnicové háčiky. Pre mňa to bolo niečo nové a nepoznané.


Môj prvý náhrdelník bol na svete. S akou pýchou som ho nosila.
Zelený kameň bol výrazný a neprehliadnuteľný. Pútal pozornosť. Vtedy sa to stalo. Janka. Moja najvernejšia zákazníčka. Kolegynka, kamarátka. Jej slova sú pri mne doteraz. „To je kraasne, spravíš aj pre mňa? Ja si to od teba kúpim“ Vďačím jej za štart, podporu a obdiv.
Tam to začalo. Prvé šperky pre kamarátky, kolegynky, náušnice či náramky. Skúšala som všetko.


Písal sa rok 2006


Začala som objavovať techniky, študovať ich a zdokonalovať. Postupne prešla záľuba vo vášeň.
Potom prišla Saška Šmidaková a dala nám príležitosť. Jej nádherný projekt sashe.sk dáva možnosť kreatívnym dušiam ukázať svoje výtvory, svoju snahu na obdiv verejnosti. Mnohé značky vďaka Sashe.sk vyrástli a dostali sa tam, kde sú dnes. Som jedna z nich.


Cesta od Koraliny k Helenee


alebo Ako Koralina – malé tvorivé dievča vyrástlo na tvorivú žienku Helenee.


V roku 2009 som nasla odvahu, a na sashe.sk otvorila virtuálny obchodík. Chvíľku trvalo, kým sa predal prvý šperk – no ten pocit – skákala a kričala som šťastím.
Ďalšie prekročenie svojej komfortnej zóny prišlo, keď som nabrala odvahu na svoj prvý trh. bolo to 17.5.2014 Kreatívny piknik. doteraz na ten deň spomínam s veľkou vďačnosťou. Vidieť ľudí naživo, ako obdivujú moju tvorbu. Nádherné.
Dodnes, ak sa mi dá, sa tejto milej akcie plnej pohody rada zúčastním.


Postupne som rástla s každou predanou vecou. Zdokonaľovala sa, učila a vylepšovala techniky. Za príležitosť predávať v kamennej predajni a tiež za miesto na organizovanie kurzov vďačím Jarke z loora.eu.

Každá nová príležitosť, každá nová skúsenosť. každý kreatívny aj kritický človek stojí za tým, kým som dnes.
Vďaka všetkým, ktorých som nespomenula, vďaka všetkým na ktorých som zabudla, som dnes tu a píšem Vám svoj príbeh. Pozývam Vás do môjho sveta pestrých farieb, fantázii a tvorivosti. Túžim priniesť trochu svojho nadšenia aj na Vás. Priniesť Vám do života farbu a krásu.


Krásu, ktorú máme každý v sebe. Mne moju krásu ukazuje Zuzka vo svojich fotkách. Vďaka nej, vďaka Zuzke, mojej sesterničke, kamarátke, fotografke, vidím svoju krásu a vďaka jej fotkám môžete vidieť krásu mojich šperkov aj vy. Jej stála podpora je pri mne od prvého šperku, je pri každom mojom nápade.

Podpora môjho manžela je mojim najväčším darom.

Základom je ísť za svojim snom, ísť za šťastím, robiť veci v ktorých sa cítime dobre. Nevzdať sa pri neúspechu. Nevzdať sa, ani keď to nechápe rodina a známi. Pokiaľ sami cítite, že idete správnou cestou,tak smelo kráčajte. Náš vnútorný kompas vie čo robí, tak mu skúsme dôverovať.

Prineste originalitu do svojich životov cez krásne šperky, či zobudte svoju kreativitu na mojich kurzoch.

Tvorenie je môj život, milujem koralky, drôt a všetko čo sa z nich dá vytvoriť. Rada ukazujem ľuďom, že v každom je kus tvorivej duše a so správnym návodom a mojimi skúsenosťami, dokážeš aj ty vytvoriť krásne šperky. môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely zpracovania tohoto komentára. ochrana osobných údajov