Je kreativita vrodená alebo sa dá naučiť …

Je kreativita vrodená alebo sa dá naučiť …

Je to téma, nad ktorou som už premýšľala dlhšie. Keď som tak písala svoj článok Nevzdať sa je cestou ku šťastiu, príde mi, že moja kreativita bude vrodená, nakoľko ma sprevádzala celým životom. S malými prestávkami, kedy vládol nad mojim životom rozum.

 

Kreatívna časť duše sídli v každom z nás

No vďaka tomu, že som mohla viesť kurzy rôzneho druhu, som pochopila, že sa to dá aj naučiť. Aj keď si vraveli „ja to nezvládnem, tak na toto nemám“, vždy sa to podarilo. Na konci kurzu bol na svete nový originál a človek s vedomím „ja som to dokázal/a“. Sú veci zložitejšie, no aj tie jednoduchšie, fantázia je v každom z nás.

Ak vás trápi pocit, že jeden návod znamená rovnaký výsledok, opak je pravdou.

Na jednom z kurzov  drôtikovania, som mala štyri dievčatá – počuli rovnaký výklad, mali k dispozícii rovnaký materiál, výsledky boli originálne. Každý náramok bol iný, každá tomu dala kus svojej duše. Výrobky boli tak rozdielne. Jeden krajší ako druhý. Farebných kombinácií a možností je nespočetné množstvo.

A každý kus je originál.

Do každého kurzu preto vstupujem so slovami, keď dvaja robia to isté, nikdy to nieje to isté.

Tak poďme spolu tvoriť radosť a prebudiť v nás tvorivé dieťa 🙂

Tvorenie je môj život, milujem koralky, drôt a všetko čo sa z nich dá vytvoriť. Rada ukazujem ľuďom, že v každom je kus tvorivej duše a so správnym návodom a mojimi skúsenosťami, dokážeš aj ty vytvoriť krásne šperky. môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely zpracovania tohoto komentára. ochrana osobných údajov