Jarná Inšpirácia – postup

Krásny slnečný deň.

V prípade, že ste ako ja, a tento čas doma využívate na veci, ktoré v bežnom týždni nestíhate, ste tu správne.
Sme doma, celá rodina a povedzme si úprimne, traja chlapi zjedia mnoho. Tak varíme a pečieme.
Keďže tu máme jar, rozhodla som sa, že všetky vaječné škrupinky predsa nemusia skončiť v komposte, môžeme si vyrobiť jarnú dekoráciu.
Šibači síce neprídu, no spravíme si jarnú výzdobu len tak, pre seba, pre radosť.
Nafotila som vám postup, a inšpirujem vás ku krásnej tvorbe.
Veď tvorenie je radosť, tak poďme spolu tvoriť radosť.
Stačí keď sa pri jarných prechádzkach pozriete okolo seba, priniesť si zopár konárikov, mne sa podarila aj jedna „liana“.
Ďalej som použila veci, ktoré sú viac menej bežné a dajú sa nahradiť tým čo doma nájdete. Ako drievko, suchý konár z prechádzky, klince a kladivo, špagát či inú šnúrku alebo mašličku, vajíčka, pierka, stužky, čipky, samolepiace čipky… .
Vyberala som jednoduché a efektné možnosti.
Ako prvé vám ukážem jednoduché zelené vajíčko na dvere – postup ani netreba popisovať, len si zviažeme 4-8 dlhších halúzok do tvaru vajíčka.
už len zavesiť 🙂
Jednoducho zdobené vajíčka uvarené natvrdo, alebo vyfúknuté, v prírodnom štýle, bez farbenia 🙂 – tak to mám najradšej. A k nim som vyrobila malé hniezda z rovnakého materiálu ako záves na dvere vyššie.

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

Na stôl môžeme položiť aj „lodičku“, ktorej základ tvorí suchý kus konára, a čo ostalo z hniezd a svietniku (bude nižšie), jutová šnúrka, zopár pierok, škrupinky z vajíčka a prírodnú výplň z balíčka, ktorý mi pred časom prišiel – dá sa vynechať alebo nahradiť suchou trávou.

Trochu pracnejší som pre vás pripravila – ako inak – prírodný svietnik. Použila som drevenú tácku – kruh, ktorý sme mali na Vianočnom stole ako svietnik, 7 klincov a spomínanú lianu z prechádzky.

Verím, že sa vám inšpirácie páčia, a pustite sa do tvorby, jar je tu, tak si spríjemnime čas strávený doma, a prineste si trochu prírody aj domov.

Budem rada ak sa so mnou podelíte so svojimi pokusmi a nápadmi v našej uzavretej skupine na FB. Akékoľvek otázky či pripomienky rada zodpoviem.

Prajem všetkým krásnu slnečnú jar

Tvorenie je môj život, milujem koralky, drôt a všetko čo sa z nich dá vytvoriť. Rada ukazujem ľuďom, že v každom je kus tvorivej duše a so správnym návodom a mojimi skúsenosťami, dokážeš aj ty vytvoriť krásne šperky. môj príbeh si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely zpracovania tohoto komentára. ochrana osobných údajov